AnaSayfa / Ajandam / Yemek Odası Dekorasyonu İçin Kısaca Öneriler

Yemek Odası Dekorasyonu İçin Kısaca Öneriler

Yemek odaları evlerin en önemli bölümlerinden birisi olarak görülmektedir. Özellikle gelen misafirlerin ağırlandığı yer olarak düşünüldüğünden son derece önemlidir.

Bu aşamada yemek odalarının tasarımları içerisinde ışıklandırma büyük önem taşımaktadır. Yemeklerde çok parlak ışıklar istenmezken çok karanlık bir ortam da kesinlikle tercih edilmemektedir.

Bu aşamada kullanıcılara seviyesi ayarlanabilir ışık sistemlerinin kullanılması önerilmektedir. Hem günün farklı saatlerine hem de yemeğin tarzına göre ışık miktarları belirlenebilir.

Birçok yemek odasında yüksekliği de ayarlanabilir avizeler tercih edilmektedir. Bunun yanında avize seçimlerinde kullanıcılara daha geometrik kesimler önerilmektedir.

Her zaman şık bir görünüm yakalayan bu modeller ile birlikte sofranız oldukça şık kaliteli bir his yaratabilir.

Yemek odasının tasarımı için öncelikle bir takım temel unsurlara dikkat etmek gerekir.  İlk sorulması gereken soruların başında odanın metre karesi genişliği ne kadar?

Kimler bu odayı kullanacak? Yemeğe oturacak kişi sayısı hesaplanarak dekor işlemine başlamalısıdır. Eğer fazla kişiyseniz duvarların kenarlarına banklar koyabilir veya yemek odanız küçük ise katlanabilir fonksiyonel bir masa tercih edebilirsiniz.

Bir yandan hangi rengi seçeceğinizi düşünebilirsiniz.  Yemek odasının görünümü dinlendirici, seyri zevki olması gerekir. Vakit geçirdiğiniz zaman kendinizi iyi hissedeceğiniz bir mekan olması şart

İster canlı ve parlak renkler.. Dilerseniz mat ve sönük renkler kullanarak yemek odasını dekore edebilirsiniz.  Yemek odasının rahat, boğmayan ve erişilebilir bir yer olması gerekir.

Yemek odasında servis malzemelerini erişebileceğimiz bir yere koymamız gerekir. Bu durum sizi mutfağa gitmekten kurtaracaktır. Sonuç olarak yemek odası için en ideal tasarım konfor ile insanın yaşam tarzını birleştiren bir tasarım olması gerektiğidir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir