AnaSayfa / Kadınca / Yeni Doğum Yapan Bir Annenin Sütü Nasıl Artar?

Yeni Doğum Yapan Bir Annenin Sütü Nasıl Artar?

Yeni doğum yapan annelerin kafasında olan soru şudur; SÜT! Aslında kafaları karıştıran birçok sebep vardır lakin ilk akıllara gelen bu oluyor.

Örneğin değerli anneler, size bir kısa hikayemi anlatayım.  Geçen misafirliğe gittim kadın yeni doğum yapmış ve bebeğinin gözünde çapaklanmalar var.

Çevresindekiler bebeğinin gözüne anne sütü damlat geçer demiş. Fakat ben söyledim zararlı olur sonra gözü daha kötüye gitmiş ve anne bebeğini doktora götürmüş doktor ona şu cevabı vermiş bakın.

Anne Sütü Damlattın mı?. Anne de evet diyor. Yani kısacası anlayacağınız doğru bilinen birçok yanlış var günümüzde herkesin lafına bakarak bu tarz şeylerden kaçının. Böyle olunca annenin kafası çok karışıyor.

Anneler her zaman bebeğinin iyiliğini ister o yüzden bazı yanlışları aza indirmek bizler için şart.

Bizde bu yazımızda doğru bilinen yanlışları azaltmak için yeni doğum yapan anneler için süt arttıran bitkisel ürünlerden bahsedeceğiz kesinlikle okuyun faydasını çok göreceksiniz. Aynı zaman da yazımızın sonunda ise bu konuyla ilgili birkaç tavsiye de bulunacağım.

Anne Sütünü Arttıran Besinler Nelerdir?

Yeşil Sebzeler

Yeşil sebzelerin içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunmaktadır. Annenin dinç olmasını sağlar, aynı zamanda süt oranını arttırır. Anne ne kadar sağlıklı olursa bebekte onunla beraber o kadar sağlıklı olur bunu unutmayın.

Süt Ve Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünleri biliyorsunuz en önemli besinlerden birisidir. Annenin özellikle bu dönemde bunları tüketmesi çok ama çok önemlidir.

Özellikle her gün 1 su bardağı süt içmesi onun için çok önemlidir sağlığına büyük etkisi olur.

Meyve

Yeni doğum yapan annelerimiz bol bol düzenli bir şekilde meyve tüketsinler. Meyvelerin içerisinde bol miktarda vitaminler yer alıyor bu yüzden sütünüzü arttırmaktadır.

Et

Bebeğin alması gereken en önemli besinlerden birisi de et olmaktadır içerisinde bol miktar da mineral bulunuyor. Et annede sütü arttırır bebeğinde vitamin ve mineral ihtiyacını sağlar.

A Vitamini İçeren Besinler

A vitamini içeren besinler anne sütünü oldukça çok arttırmaktadır. Peki bunlar nelerdir ? Havuç , kayısı gibi besinler olmak üzere ıspanak , havuç , pırasa , biber vs. Hayvansalda ise balık yağı , yumurta , süt , karaciğer gibi.

Birkaç tavsiye daha…

Bunların yanı sıra yeni doğum yapan anne düzenli olarak bol bol su tüketmesi çok önemlidir.

Alkol ve sigara tüketiminiz varsa hemen bırakın bu dönemde bebeğinize ciddi zararlar verebilir. Sağlıklı olan bir anne her zaman sağlıklı bir bebek yetiştirir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir