AnaSayfa / Ajandam / Yeni Yıl İçin Yılbaşı Ağacı Süsleme Örnekleri

Yeni Yıl İçin Yılbaşı Ağacı Süsleme Örnekleri

Çoğu insan yeni yıla nasıl gidilirse o yılın öyle geçeceğine inanır ve yeni yılın ilk dakikasına özel mutluluk çağrıştıran şartlar hazırlar. Aslında bu İnanış ve uygulama biz Türklere Hristiyanlardan geçme bir gelenektir.

Güya, Noel Baba’nın gece eve bacadan gireceği ve evdeki ağacın dibine hediyeler bırakacağı İnanışı ile her dem yeşil bitkilerden olan çam ağacı evde bulundurulur ve bu ağaç iyice süslenir.

Yılbaşı ağacını evdeki imkanlarla süslemek isteyenlere tavsiyeler: Evde bulunan parlak hediye poşetleri kat kat parçalar halinde üst üste konun birbirine tutturularak kenarlarına makas ucuyla bol ve kısa kesikler atılıp, kenarları kabartılarak renkli, yuvarlak ve parlak ponponlar yapılıp ağacın her tarafına kondurulabilir.

Kırmızı tül çorabın içerisine elyaf doldurularak, iğne ve iplik yardımıyla kalp şekli verilip ağaca o günün uğuru sayılan kırmızı kalpler bırakabilir, renkli kağıtlara Noel babadan istenecek hediyeler yazılıp asılabilir.

Örnekler:

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Turkcell Kalan Dakika Öğrenme Ve Sorgulama

Eğer hattınız Turkcell is eve kalan konuşma dakikalarınızı öğrenmek istiyorsanız bunu birkaç yoldan kısaca nasıl …

1 Yorum

  1. Baha Yıldırım

    Tüm ziyaretçilerimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlarım. Umarım bu yıl her şey gönlünüzce olur Kalın Sağlıcakla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir