AnaSayfa / Kadınca / Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Evet kızlar,  çok güzel bir doğal yöntem olan yumurta akı maskesi ile sizlerleyim. Yumurta maskesinin doğal bir cilt bakımı yöntemi olduğunu biliyor muydunuz? Evinizde kolay bir şekilde yumurta akı maskesini yaparak,  aknelerinizden kurtulabilirsiniz. Tarifi oldukça kolaydır.

Sivilcesi olanlar bu maske tarifini kesinlikle uygulasın. Aynı zaman da kırışıklıklara iyi geliyor , gözenekleri sıkılaştırıyor, her zamankinden daha genç ve güzel görünüyorsunuz.. Deneyin e farkı görün!

Yumurta akı maskemizin hazırlanışı son derece kolaydır. Bu maske sayesinde sivilceler , lekeler , gözenekler ve kırışıklarımız yok olacak işte uygulamamız şu şekilde ;

Yapılışı

Yumurta beyazını ilk olarak kaba dökün, köpürene kadar karıştırmaya başlayın.

Homojen bir yapıya geldiği zaman göz altlarından başlayıp tüm yüzünüze yayın, sürerken bir katman olarak sürmeniz gerekmektedir.

Bu şekilde yaklaşık olarak 20 – 25 dakika kadar bekletin, sonra kurulayın. Sadece su ile yıkanmalıdır, herhangi bir kozmetik ürünü tavsiye edilmez.

Siyah noktalar için uygulama yapacaksanız o zaman yüzünüze sürme işleminden sonra yumurta kurumadan,  kağıt havlu ile yapıştırın. Böyle yaparsanız kuruduğu için kağıt havluyu bant olarak kullanabilirsiniz.

Yine yukarıda dediğimiz gibi arkadaşlar 25 dakika kadar bekletin ,sonra ağda çeker gibi çekin. Yüzünüzü yıkayın ve sonra durulayın.

Kırışıklıklar İçin yumurta Akı Maskesi

Kırışığınız varsa, yumurta akı maskesinden sizler de faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit 2 tane yumurta akı ile maskemizi hazırlıyoruz.

Yumurta akını kasede köpürünceye kadar çırpın, çırpma işlemi bittikten sonra yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. 30 dakika kadar bekleyin yumurtanın kurumasından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın işte bu kadar basit kızlar.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Yumurta Akı

  • 1 yemek kaşığı sirke
  • 2 yumurta akı ve yarım limonun suyu

yukarıdaki malzemeleri karıştırın ve kıvama gelince parmak uçlarınızla yüzünüze , boynunuza eşit miktarda uygulayın. Yani göz çevresine sürmemeye çalışın. Bu şekilde 15 – 20 dakika kadar bekleyin sonra soğuk suyla durulayın.

Yumurta Akının Faydaları

Yumurtanın biliyorsunuz birden fazla yararı bulunuyor, bunlarla kalmıyor cildimiz için de oldukça yararı var . Eski zamanlar da bile kırık ve çıkıklarda hep yumurta ile yapılan kreme benzeyen karışımlar yapılıyordu ve onlar kullanılıyordu.

Yumurta protein kaynağıdır ve içerisinde plasenta bulunuyor. Yani dışı beyaz olan kısmın adı plasentayı ifade eder. Yumurtanın sarısı ise çok faydalıdır fakat şöyle bir gerçek vardır; yumurtanın en yararlı yeri sarısı değildir beyazıdır.

Yumurta akının içerisinde potasyum , kalsiyum ve sodyum bulunmaktadır. Bunların dışında ise aminoasitler ve çeşitli yağlar da yer alıyor. Ayrıca az miktar protein ve yağda bulunuyor.

Yumurta Akının Cilde Faydaları

Kırışıklıklar varsa nemlenmesini ve yumuşamasını sağlar.

Deriye pürüzsüz bir görünüm verir , cilt gözeneklerin aralarını sıkılaştırır.

İçerisinde  aminoasit bulunduğu için cildi yeniler.

Yumurta akında kolajen bulunduğu için katılaşmayı önler , deriniz daha esnek olur.

Yağ dengesini korur ve sivilce çıkmasını engeller.

Yaşlanmayı en aza indirir sizi canlı ve genç gösterir.

Doğru yöntem uygularsanız siyah noktalardan kurtulursunuz, gözenek kapatıcı etkisi de bulunuyor.

Akne izi vb. izler varsa onları tedavi eder kısa sürede geçirir.

Cildiniz de bulunan lekeleri en aza indirir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Yeni Doğum Yapan Bir Annenin Sütü Nasıl Artar?

Yeni doğum yapan annelerin kafasında olan soru şudur; SÜT! Aslında kafaları karıştıran birçok sebep vardır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir